Фонд Жіночий шлях

Фонд зареєстрований у 2019 році. Тим не менш – ми вже багато років працюємо в команді. Основним напрямком нашої діяльності є підтримка жінок-мігранток.

Ми також співпрацюємо з багатьма іншими неурядовими та міжнародними організаціями (Koalition Karat, Фонд „Інший Простір”, Feminoteka, UNHCR), проводячи семінари для жінок-біженців та економічних мігранток, дорослих та дівчат у центрах для біженців та за їх межами. Протягом кількох років ми проводимо серію семінарів проти насильства для жінок у центрах для іноземців, які щороку проводить на замовлення УВКБ ООН. У деяких із них (віддалених від великих міст) наші заняття були єдиною пропозицією НУО для мешканців.

У 2015 році члени нашої команди взяли участь у роботі робочої групи з питань насильства щодо жінок у Міжгалузевому форумі місцевої міграційних політик. Наша учасниця працює в Європейській мережі жінок-мігрантів та команді жінок-мігранток на Конгресі жінок.

У 2016 році члени нашої команди реалізували проект під егідою Фонду „Вільна Сирія”, який мав надати підтримку майбутнім жінкам-біженкам із Сирії («Допомога жінкам-біженкам після того, як зазнали гендерного насильства»).

У 2020 році як фонд ми брали участь у програмі WzmocniOne, яку впроваджує Ashoka Polska. Ми увійшли до 10 фіналістів і здійснили пілотний проект, який полягав у консультуванні, наставництві та фінансовій підтримці для 7 жінок та дівчат із досвідом біженців – у результаті кілька жінок зв’язалися з потенційними стажерами та роботодавцями в їхніх індустріях мрії, і деякі отримали готівку, щоб пережити важкий період пандемії. Наразі один із членів Фонду запрошений до складу журі наступного конкурсу.

З лютого 2022 року ми всі беремо участь у заходах підтримки жінок-біженок з України в Польщі та внутрішніх біженок в Україні.

За кілька років спільної роботи ми побудували мережу колег (тренери з протидії насильству для чоловіків, російсько-англомовні та арабомовні психологи, лікарі та юристи), підтримкою яких ми користуємося.

Двоє наших членів є досвідченими тренерами WenDo, двоє – методами травмочутливої йоги, всі му працюємо кількома мовами (польською, російською, українською, англійською).